Naozaj nemôžu mať ženy všetko?

Autor: Andrea Pauliková | 3.6.2016 o 7:30 | (upravené 21.9.2016 o 19:24) Karma článku: 9,90 | Prečítané:  3414x

Odpoveď na túto otázku závisí od toho, čo si pod pojmom "všetko" predstavujete. Ak to znamená mať fungujúcu rodinu, relatívny poriadok v dome a celkom slušnú kariéru, tak to za určitých predpokladov pôjde.

Ale nebude to jednoduché.

Prvý predpoklad je, že Váš partner je inteligentný a spoľahlivý. Myslím tým niekoho, kto nebude pod týmto článkom diskutovať na úrovni stredoveku a pri pojme rodová rovnosť si zhnusene neodpľuje. Podieľa sa na starostlivosti o deti, v pohode nakúpi alebo pripraví večeru.

Druhý predpoklad je, že viete prijať pomoc. Najlepšie je, ak máte širšie rodinné zázemie, svokru, mamu, dedka, tetu, skrátka niekoho kto občas navarí, povaruje, prípadne zoberie deti na chatu. Niekoho, ku komu môže dieťa ísť, keď už druhý týždeň kašle alebo sa v škole štrajkuje. Ak na to máte, zaplaťte si výpomoc v domácnosti, umývať okná, dlážky alebo žehliť môže aj niekto iný a ušetrí Vám tak kopec času.

Ďalší predpoklad je, že ste dostatočne chytrá a organizačne zdatná. Váš čas je vzácny, musíte sa rýchlo rozhodovať a riešiť veci efektívne. Doma Vás čaká rodina, nemôžete sa donekonečna vykecávať na porade a zaoberať sa nepodstatnými záležitosťami. Výhra je, ak je pre Vášho šéfa dôležité, či  je robota urobená a nie to, koľko trávite času na pracovisku. Na perfekcionizmus zabudnite, aj "dosť dobré" je fajn.

Ak chcete budovať kariéru, nebojte sa ozvať. Povedzte svoj názor, neseďte skromne v kúte. Už to, že zvládate manažovať svoju rodinu, psa, detské krúžky, oslavy, dovolenky, ošetrenia u zubára, sledujete očkovací kalendár, rozvrhy hodín a nezabudli ste ani na narodeniny svojej pratety svedčí o Vašej šikovnosti.

Dôležitý predpoklad je, že máte jasne upratané priority. Z roboty sa nezbláznite. Nedajte sa namočiť do niečoho, na čo už nemáte kapacitu. Nemôžete očakávať, že budete riadiť nadnárodnú firmu a pritom mať dostatok času a nervov na pubertálne deti. Niektoré vec sa delegovať nedajú a predpokladám, že to ani nechcete. Nikto Vám nikdy nezoberie chvíle strávené s Vašimi deťmi, ale ten prúserový projekt si kľudne nechajte ujsť. Nie je všetkým dňom koniec.

Ak si však pod pojmom "všetko" predstavujete raketovú kariéru, ktorej treba obetovať všetok voľný čas, lietať po služobkách, pracovať 12 hodin denne, po nociach doťahovať zameškané a popritom mať spokojnú rodinku, tak to nepôjde. Ale prečo by ste boli taký blázon a chceli práve toto?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan sa v cieli pýtal: A kto dnes vyhral?

Prvý deň v Alpách nepriniesol žiadne zmeny.

ŽENA

Kúpete sa s deťmi a chodíte pred nimi nahí? Čo znamená nahota doma

Dokedy je v poriadku kúpať sa s deťmi?


Už ste čítali?